A legelszántabb bűnözőket az sem riasztja vissza, kegyeletsértő és bizarr módon jutnak hozzá az értékekhez. Németországban két férfi például hamvasztásra váró holttestekkel együtt lopott el két gépjárművet.
Néhány sportoló és drukker annyira nagy rajongója a csapatának, hogy elhunyta után is annak közelében akarja tudni földi maradványait. A Schalke 04, és a Hamburg stadionja mellett is megtalálható a csapatok privát temetője.
Némely vidékeken nem csak kegyeleti okokból foglalkoznak temetőkkel. Olaszországban például a maffia vetett szemet néhány sírkertre, amelyeket a szokásos üzleti vállalkozásai mellé vett fel pénzforrásnak.
A világ különböző kultúrái egészen máshogy viszonyulnak a halálhoz. Van, ahol mély fájdalommal siratják az elhunytakat, de olyan is akad, ahol a jókedv és a vidámság jegyében hatalmas ünnepséggel búcsúztatják az elmenőt.
A Belügyminisztérium (BM) közleménye szerint a kormány megtárgyalta és elfogadta a szociális temetésről szóló javaslatot. A javaslat az urnás temetésre is lehetőséget biztosít.
Mint az ország bármely településén, bizonyára Miskolc lakói számára is megdöbbenést okozna, ha az önkormányzat megrendelésére bontanának le sírokat, vagy temetőt.
Szerencsére Miskolc nincsen olyan helyzetben, mint a legtöbb kínai nagyváros, ahol az utóbbi években a hamvasztás, a temetkezés és a sírhelyek ára egyenesen elszabadult.
Miskolcon szó sincs egyelőre arról a krematóriumi gyakorlatról, amelyet Nagy-Britanniában végeznek. Az elhunytak földi maradványainak fém protéziseit ugyanis a szigetországban újrahasznosítják.
A "csingming", vagyis a "sír-lesöprés" az a nap Kínában, amikor a családok meglátogatják elhunyt szeretteiket, és rendbe teszik a sírokat, síremlékeket, urnákat. A több ezer éves tradíció idején megtelnek a kínai temetők.
A fenntarthatóság eszméje egyre több helyre is beférkőzik. Korábban nem gondolta volna senki, hogy a temetkezés és a koporsók világában is lehet majd találkozni a környezettudatossággal.